Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowały ciekawe filmiki dla pierwszoklasistów. Słuchając lektury Czesława Janczarskiego pt. „Jak Wojtek został strażakiem”, dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o tym zawodzie i wykonały związane z tym zadania. Filmik zawierał wiele cennych informacji na temat zachowania się w czasie pożaru, przekazanych w bardzo atrakcyjny sposób.

Kolejne zajęcia  to "Biblioteczne kodowanie”.  Dzieci  poznały pojęcie - kodowania poprzez zabawę oraz rozwiązywanie zadań z wykorzystaniem umiejętności manualnych. Najbardziej atrakcyjna okazała się zabawa pn. „Architekt”, podczas której dzieci odtwarzały pomysły na budowle z kolorowych kubeczków zaproponowane przez panią Dominikę. Wiele radości sprawiło również uczniom programowanie robota.

Dziękujemy paniom z Miejskiej Biblioteki Publicznej za współpracę.

Niecodzienne zajęcia w MBPPokaż galerie

Marta Pawłowska